TÜRMOBKART

TÜRMOBKart projesi, TÜRMOB tarafından geliştirilmiştir. TÜRMOBKart, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’ne bağlı SM, SMMM ve YMM için özel olarak hazırlanmış ön ödemeli, akıllı kimlik kartıdır.

İçerisine TL yüklenebilen, online ödeme yapılabilen, kredi kartı ile taksitli tahsilat yapılabilen TÜRMOBKart, TÜRMOB tarafından geliştirilmiştir.

Param
 • Turmobkart.com.tr adresinde yer alan “TL Yükle” sayfasından banka/kredi kartı bilgileri girilerek para yüklenebilmektedir.

  Havale/ Eft yoluyla yükleme yapabilirsiniz. Kart’a ait, ZiraatBank TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92 IBAN numaralı Banka hesabına havale ya da EFT yaparak TL yükleyebilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirirken açıklama kısmına 16 haneli Kart numaranızı arasında boşluk bırakmadan yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar, havale ise en geç 1 dk.; EFT ise en geç 15 dk. İçinde Kart bakiyenize yansıyacaktır. 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. Kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir.

  ATM’lerden Kartsız İşlem Menüsünden Para Yükleme: DenizBank, TEB ve İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden para yükleyebilirsiniz.
  DenizBank, TEB ve İş Bankası ATM’lerinin kartsız işlem menülerinden yapacağınız 1.000 TL ve üzeri işlemlerinizde Param tarafından %0,25 (binde 2,5) oranında komisyon kesilmektedir. Kesilebilecek maksimum komisyon tutarı 250 TL’dir.

 • Hesabınızda bulunan elektronik paranızı TÜRMOBKart avantajlı üye iş yerlerinde indirimli olarak harcayabilirsiniz. Akaryakıt, gıda, eğitim, vb. birçok üye iş yeri bilgilerine param.com.tr internet sitesindeki "Avantajlar" kısmından ulaşabilirsiniz.

 • Param internet şubesine girerek "Ödeme Al" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada ödeme talep edeceğiniz kişinin e-posta adresini, talep ettiğiniz tutarı, açıklama bilgilerini giriniz. Daha sonra ödeme talep ettiğiniz kişinin bu ödemeyi en son hangi tarihe ve saate kadar ödeyebileceğini seçerek "Ödeme Talep Et" butonuna tıklayınız.

  Ödeme talep edilen kullanıcıya e-posta olarak ödeme bilgileri iletilir. Talebi alan kullanıcı mailde "Güvenli Ödeme Yap" butonuna tıklayarak Güvenli Ortak Ödeme sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada kredi kartı bilgilerini girerek taksitli veya tek çekim olarak ödemesini gerçekleştirebilir.

 • TÜRMOBKart'da bulunan bakiyenizi; Kredi kartına, banka hesabına, Param üyesi kartlara transfer edebilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaparak "Param Transferi" sekmesinden transfer türünü seçerek işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.